Dzieci Maryi

Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryi w Leśnej zostało założone we wrześniu 1998 roku przez siostry Szarytki na prośbę księdza Piotra Sadkiewicza. Spotkania odbywają się regularnie co sobotę.
Nasze stowarzyszenie liczy 59 członków. Jesteśmy podzieleni na dwa oddziały - starszy 12 i młodszy 47 osób. Będąc grupą parafialną czynnie włączamy się w jej życie: śpiewamy psalmy, przygotowujemy liturgię, nabożeństwa okolicznościowe, jasełka, Dzień Matki, itd. Często wyjeżdżamy na rekolekcje, a na spotkaniach zgłębiamy kult Maryi, poznajemy Jej cnoty przez co pragniemy się do Niej upodobnić. Będąc dziećmi Maryi obraliśmy sobie Ją za Matkę i przewodniczkę życia.

Dbamy o ducha i o ciało. 19 maja 2007 wraz z rodzicami, z naszą Siostrą Opiekunką i ks. Tomaszem poszliśmy" bliżej nieba "

12.04.2008. X Rocznica Istnienia Dzieci Maryi w naszej parafii

Dzieci Maryi wraz z Przewodniczącą Światowego Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej.

Dzieci Maryi w czasie mszy św.

zobacz też na stronie Międzynarodowego Sekretariatu Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej -

Wrzesień 2008 r. - rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny.

21.12.2008r. - ze łzami pożegnaliśmy naszego opiekuna księdza Tomasza Walę, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej parafii. Naszym nowym opiekunem będzie ksiądz Marcin Mrawczyński.

Spotkanie organizacyjne "najwyższych władz"

16.01.2009r. - Jasełka w wykonaniu Dzieci Maryi i wspólne kolędowanie z rodzicami.

A po jasełkach ... zacięty mecz!

25.04.2009 r. - Ksiądz Marcin i Siostra Małgorzata po długiej zimie zadbali o naszą kondycję i "przegonili" nas na Skrzyczne!

06.06.2009 r. - piesza pielgrzymka Dzieci Maryi z Żywiecczyzny do Sanktuarium Maryjnego w Rychwałdzie.

26.09.2009 r. - udział w pielgrzymce Dzieci Maryi do Matki Bożej w Szczyrku na Górce.