NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2024 r.

1. Na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej zapraszamy codziennie na godz. 1800.

2. Informuję, że tegoroczna Procesja Bożego Ciała uda się następującą trasą: na Plac Jana Pawła II gdzie będzie pierwszy ołtarz przygotowany przez Wspólnotę Galilea, następnie przejdziemy ul. Św. Michała Archanioła do ul. Jagodowej gdzie będą dwa ołtarze, następnie przejdziemy ul. Św. Andrzeja Boboli gdzie będzie czwarty ołtarz.

3. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnym dziękujemy za wykonane prace porządkowe wokół i wewnątrz kościoła oraz dar komunijny: nowy mszał.

• w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

• we wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena

• w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana

• w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

5. W przyszłą niedzielę przeżyjemy kolejną niedzielę misyjną w ramach roku jubileuszowego. Rozważania na temat sakramentu kapłaństwa poprowadzi ks. prałat Stanisław Podziorny.

6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 1600 na Siennej odbędzie się nabożeństwo majowe z obrzędem poświęcenia pól.

7. W minionym tygodniu firma organmistrzowska wykonała kolejny etap remontu organów piszczałkowych.