OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12 maja 2024 r.

1. Na Mszy św. o godz. 1100, 22 uczniów klas III przeżywać będzie I Komunię św. O godz. 1800 dla dzieci i ich rodziców zostanie odprawione nabożeństwo majowe, podczas którego dzieci podziękują rodzicom za życie, wychowanie oraz przekazanie wiary. Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać Biały Tydzień uczestnicząc codziennie w nabożeństwie majowym i wieczornej Mszy św. W poniedziałek na nabożeństwie majowym dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. W piątek po nabożeństwie otrzymają pamiątkowy obrazek, a w sobotę o godz. 715 wyjadą na pielgrzymkę dziękczynną do Czernej.

2. Kalendarz liturgiczny:

    • we wtorek – święto św. Macieja

    • w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli

3. W piątek – 17 majadzień modlitw do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 1730 zapraszamy na modlitwę różańcową, o godz. 1800 będzie majówka połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie Msza św. Na godz. 2100 zapraszamy przed grotę Matki Bożej na Apel Jasnogórski. Przynieśmy ze sobą świece.

4. W najbliższą sobotę nasza Parafia weźmie udział w największej w Polsce akcji promującej polską transplantologie. Na Rynku w Wiśle o godz. 1400 rozpocznie się główna część akcji – Bieg po Nowe Życie, z udziałem lekarzy, sportowców, aktorów, dziennikarzy oraz młodzieży, która w tym roku osiągnęła 18 lat. Sztafeta naszej Parafii będzie reprezentowana przez: księdza proboszcza, Daniela Paśko oraz Zuzannę Błachut (od 5 lat po przeszczepie szpiku kostnego). Będzie również Łukasz Hańderek ale w barwach Firmy EUROFIRANY. Zapraszamy do kibicowania.