OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26 maja 2024 r.

1. Dziś przeżywamy w naszej wspólnocie kolejny dzień misyjny w Roku Jubileuszowym. Rozważania o sakramencie kapłaństwa prowadzi nasz Rodak – ks. prałat Stanisław Podziorny.

2. Na kończące się w piątek nabożeństwa majowe zapraszamy na godz. 1800. Od soboty zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Bożego Serca. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 1800.

3. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą o godz. 730, 930 z procesją, po zakończonej procesji msza św. bez kazania i 1830. Procesja Bożego Ciała uda się następującą trasą: na Plac Jana Pawła II gdzie będzie pierwszy ołtarz przygotowany przez Wspólnotę Galilea, następnie przejdziemy ul. Św. Michała Archanioła do ul. Jagodowej gdzie będą dwa ołtarze, następnie przejdziemy ul. Św. Andrzeja Boboli gdzie będzie czwarty ołtarz. Na Mszy świętej o godz. 930 dzieci klas IV przeżyją Rocznicę I Komunii św. Do udziału w procesji tradycyjnie zapraszamy wszystkich parafian, ale szczególnie grupy parafialne ze swoimi sztandarami, Panie z KGW Leśna i KGW Sienna, Strażaków z OSP Leśna i OSP Sienna, Poczty Sztandarowe strażackie i szkolne, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków, asystę do baldachimu, służbę liturgiczną. Dzieci I komunijne prosimy o przyjście w strojach komunijnych.

Od czwartku przez cały tydzień w czasie nabożeństw będą procesje wokół kościoła w ramach oktawy. Na czas oktawy Bożego Ciała zachęcamy do udekorowania domów i okien obrazami religijnymi.

Spowiedź przed rocznicą I Komunii św. i przed Bożym Ciałem będzie w środę od godz. 1730.

4. Na najbliższy piątek ks. biskup udzielił dysepnsy od potraw mięsnych.

5. W sobotę udamy się z posługą sakramentalną do chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Spotkanie Róż Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej.

7. Dzisiaj odbędzie się nabożeństwo majowe z obrzędem poświecenia pól. Zapraszamy na godz. 1600 mieszkańców pod kapliczkę na Wielidrodze na Siennej od strony Żywca.

8. W sobotę o 715 z parkingu wyjedzie pielgrzymka AA i Róż Różańcowych do Częstochowy na ogólnopolską pielgrzymkę tych grup.