OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12 listopada 2023 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna

  • w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

  • w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

2. Bardzo dziękujemy za udział w wieczornej Mszy św. z okazji Święta Niepodległości. Szczególne podziękowania za obecność przy obelisku i złożenie wieńców oraz zniczy. Dziękujemy rodzinom, które na ten dzień wywiesiły flagę Polski.

3. Wspólnota Galilea zaprasza wszystkie grupy parafialne na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek po wieczornej Mszy św.

4. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 1700.

5. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy kolejną niedzielę misyjną – kazania na temat sakramentu bierzmowania będzie głosił rodak – ks. Artur Micorek, obecnie pracujący w parafii Oświęcim – Brzezinka.

6. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na ogrzewanie kościoła i salek w sezonie zimowym. Zachęcamy aby na ten cel dokonywać wpłat na konto parafii. Przypominam, że osoby, które dokonują wpłaty na konto z zaznaczeniem, że ofiara jest na cele kultu religijnego, mogą te kwoty odliczyć od podatku.

7. Za półtora miesiąca rozpocznie się kolęda – wizyta duszpasterska. Rodziny, które sobie życzą kapłana z błogosławieństwem prosimy o wypełnienie druczku – wyrażającego zgodę na kolędę (do zabrania z przedsionka). Wypełnione druczki prosimy składać do 15 grudnia do skrzynki ustawionej w przedsionku kościoła.

8. Bardzo proszę osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch a nie potwierdziły uczestnictwa oraz nie pobrały informacji organizacyjnych, o zgłoszenie się w zakrystii.