OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2023 r.

1. Na Mszy św. o godz. 1100, 43 uczniów klas III przeżywać będzie I Komunię św. O godz. 1745 dla dzieci i ich rodziców zostanie odprawione nabożeństwo majowe połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać Biały Tydzień uczestnicząc codziennie w nabożeństwie majowym i wieczornej Mszy św.

2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie na godz. 1800. Dzisiaj wyjątkowa nabożeństwo będzie o godz. 1745.

3. Kalendarz liturgiczny:

    • od poniedziałku do środy przypadają Dni Modlitw o Urodzaje.

    • we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli

4. W piątek – 19 maja – comiesięczny dzień modlitw do Bożego Miłosierdzia. Czuwanie przy relikwiach św. Faustyny rozpocznie się o godz. 1700 koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1730 Róże różańcowe zapraszają na modlitwę różańcową. O godz. 1800 będzie nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. O godz. 2100 zgromadzimy się przy grocie Matki Bożej na Apelu Jasnogórskim. Przynieśmy ze sobą świece.

5. Fundacja Rodzina w Służbie Człowieka z Rychwałdu zaprasza Panie na Rajd Kobiet w najbliższą sobotę o godz. 830 z parkingu przy kościele w Ostrem. Program na plakacie.

6. Trwają remonty – 1/ w minionym tygodniu dostarczono wymiennik ciepła do remontowanej kotłowni. Montaż w najbliższych dniach. 2/ remont schodów do zakrystii – wymiana płytek gresowych na granitowe płyty. 3/ wymieniona została gablotka na ogłoszenia. 4/ jesteśmy w trakcie małego remontu organów – muszą być wymienione siłowniki, które mamy otrzymać do miesiąca.

7. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za malowanie elementów drewnianych wokół kościoła; za plewienie i porządki.

8. Sołectwo w Siennej zaprasza na Rodzinny Dzień Dziecka w najbliższą sobotę od godz. 1300 na Plac 400-lecia Wsi Sienna. Program na plakatach.