OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

09 kwietnia 2023 r.

1. Msze św. będą dziś o godz. 600 – Rezurekcja, 930, 1100 i 1230. Nie ma wieczornej mszy św. W dniu jutrzejszym msze św. będą jak w każdą niedzielę.

2. Składamy serdeczne podziękowania za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego. Dziękujemy za przekazanie produktów żywnościowych, które przekazaliśmy potrzebującym z naszej parafii oraz do Domu Matki i Dziecka w Bielsku-Białej. Podziękowania dla Wspólnoty Galilea, Panów z Rady Parafialnej oraz lektorów i ministrantów za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy za ofiary na kwiaty.

3. Za tydzień – 16 kwietnia – Niedziela Bożego Miłosierdzia – odpust ku czci Bożego Miłosierdzia. Jest to odpust nadany naszej świątyni przez Stolicę Apostolską. Msze św. będą jak w każdą niedzielę z dodatkową mszą św. sumą odpustową o godz. 1500 . Po mszy będzie nabożeństwo Koronki Bożego Miłosierdzia zakończone procesją wokół kościoła. Kazania oraz sumę odprawi ks. Klaudiusz Dziki.

4. We wtorek rozpoczniemy prace wymiany pieca ogrzewającego nasz kościół. Przypomnę, że na początku obecnego sezonu grzewczego po 23 latach kocioł nagrzewnicy uległ przepaleniu. Udało się ją zespawać aby mogła służyć do końca tego sezonu. Prace będą trwały około 2 tygodni. Przewidywany koszt to 55.000 zł. Osoby pragnące wesprzeć remont prosimy o wpłaty na konto parafii lub składać w kopertach na tace.

5. 21 kwietnia – piątek – naszą parafie nawiedzą relikwie bł. Carla Acutis – 14-letniego ucznia z Włoch, urodzonego w Londynie w 1991 r., zmarłego 2006 r. we Włoszech. Jest Patronem Młodych. Do naszej Parafii na to nawiedzenie przyjadą młodzi z naszego dekanatu. Tzw. wieczór uwielbienia rozpoczniemy o godz. 1800.