OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

16 kwietnia 2023 r.

1. W liturgii dnia dzisiejszego przeżywamy uroczystość Bożego Miłosierdziaodpust parafialny. Na godz. 1500 zapraszamy na sumę odpustową połączoną z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i procesją wokół kościoła. Sumie odpustowej będzie przewodniczyć ks. Klaudiusz Dziki.

2. Zachęcamy do złożenia najpiękniejszego daru miłości jaki jest podzielenie się cząstką swego życia i zdrowia, poprzez oddanie krwi. Można to uczynić dzisiaj w ambulansie RCKiK. Akcja trwa do 1300.

3. W piątek – 21 kwietnia zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, które będzie miało wyjątkowy charakter – do naszej świątyni zawitają relikwie bł. Carla Acutis, które peregrynują po naszej diecezji. Na to spotkanie zaproszona jest młodzież z naszego dekanatu. Spotkanie poprowadzi diecezjalny duszpasterz młodzieży – ks. Kamil Kuchejda. Na godz. 1800 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o 1830 – Msza św., o 1930 – uwielbienie zakończone dla młodych agapą.

4. Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci komunijnych będzie we wtorek po wieczornej mszy św. o godz. 1900.

5. Trwają prace wymiany pieca – kotła nagrzewnicy kościoła. Na ten moment wszystko idzie z godnie z planem. Chcących wesprzeć remont prosimy o wpłaty na konto parafii lub składanie ofiar w zaadresowanych kopertach na tace.

6. W związku z pytaniem dotyczącym osoby (osób), które w Święta zbierały przed kościołem pieniądze, informuję, że nikt nie zgłaszał i nie uzgadniał z parafią jakiejkolwiek zbiórki. Bardzo prosimy o ostrożność i przypominam, że jeśli jest organizowana jakaś zbiórka pieniężna przed kościołem to jest ona ogłaszana z ambony.