OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: na gorzkie żale – dziś – w niedzielę na godz. 1645, a za tydzień na 1730.

2. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania NMP – jest to Dzień Świętości Życia. Modlitwą i ofiarą będzie można wesprzeć Dom Samotnej Matki i Dziecka w Bielsku-Białej. Za tydzień w niedziele przy wyjściu będą na stoliku materiały zachęcające do duchowej adopcji dziecka poczętego. Przy tej okazji ofiarą do skarbonki wspomożemy Dom Samotnej Matki.

3. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową: na godz. 1645 do kościoła oraz na 1900 na drogę krzyżową plenerową. Początek przy kapliczce na Wielidrodze. Zakończenie przy Krzyżu na cmentarzu. Ze względu na warunki prosimy o zabranie odpowiedniego obuwia, latarki oraz znicze, które zaniesiemy na groby zmarłych.

4. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy 4-dniowe rekolekcje parafialne. Program rekolekcji i Triduum Paschalnego proszę zabrać ze stolika w przedsionku kościoła. Można też wydrukować ze strony parafialnej. Od przyszłej niedzieli msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 1830.

5. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w najbliższą sobotę – 25 marca w godz. od 800 do 1200. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

6. W czwartek – 30 marca kandydaci do bierzmowania wyjeżdżają do teatru w Cieszynie na „Pasję”. Wyjazd o 1500 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisanie się w zakrystii.

7. W drugiej połowie kwietnia rozpoczniemy wymianę nagrzewnicy kościoła. 23-letnie urządzenie zastąpi nowy kondensacyjny kocioł gazowy marki De Dietrich 90 KW. Według wyceny całość inwestycji powinna się zamknąć w kwocie 55.000 zł. Parafian chcących wesprzeć ten remont proszę o wpłaty na konto parafialne bądź w zaadresowanych kopertach na tacę z adnotacją – piec (na cele kultu religijnego). W przyszłą niedzielę – ostatnią miesiąca taca będzie z przeznaczeniem na czekające nas remonty.