OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07 sierpnia 2022 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

    • w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika

    • we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

    • w środę – święto św. Wawrzyńca

    • w czwartek – wspomnienie św. Klary

2. 15 sierpnia – w poniedziałek – przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej wspólnocie będzie to Dzień Dziękczynienia za tegoroczne plony – Dożynki i dzień szczególnego szacunku i modlitwy za pracujących na roli. Już dziś zapraszamy uprawiających rolę na wspólne dziękczynienie przy ołtarzu. Wszystkich zachęcamy do zrobienia wianków z ziół i kwiatów.

3. Przypominam, że w ostatnią niedzielę sierpnia Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach organizuje przy naszym kościele akcję oddawania krwi i zapisów do Banku Szpiku Kostnego. Akcja będzie trwała od 900 do 1300.

4. Przypominam, że trwa zbiórka puszek aluminiowych na zakup najdroższego leku świata dla Wiktora z Cięciny.