OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maja 2022 r.

1. Na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej zapraszamy codziennie na godz. 1800.

2. Przez najbliższe trzy dni na nabożeństwach majowych oraz Mszach św. wieczornych będziemy się modlić o błogosławieństwo w tegorocznych pracach polowych. Po Mszach św. będziemy się udawać do Krzyża misyjnego w ramach modlitwy dni krzyżowych.

3. W piątek – 20 maja – comiesięczny dzień modlitw do Bożego Miłosierdzia. Czuwanie przy relikwiach św. Faustyny rozpocznie się o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 1530 zapraszamy na drogę krzyżową i adorację Krzyża Świętego. O godz. 1630 rozpocznie się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 1715 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. O godz. 1800 będzie majówka. Msze św. odprawimy o godz. 1830. O godz. 2100 zgromadzimy się przy grocie Matki Bożej na Apelu Jasnogórskim. Przynieśmy ze sobą świece.

4. Dzisiejsza majówka odbędzie się przy Grocie MB. Rozpocznie się o godz. 1730 koncertem Maryjnym w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Mały Haśnik” z Żabnicy, jako podziękowanie za ocalenie w wypadku autokarowego oraz jako dowód wdzięczności wobec naszej Parafii za okazaną pomoc w trudnym czasie powrotu do zdrowia. Wraz z koncertem przeżyjemy nabożeństwo majowe. Po wieczornej Mszy św. pożegnamy Figurę MB od Cudownego Medalika. Wychodząc z kościoła można nabyć płyty CD Zespołu.

5. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił Ojciec Piotr Paradowski – franciszkanin. Przybliży nam sylwetkę Sługi Bożego o. Wenantego Józefa Katarzyńca.

6. Spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej będzie w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św.

7. Bardzo dziękuję sponsorowi (prosi o anonimowość) za przekazanie 16 nowych łóżek rehabilitacyjnych do domowej opieki chorych, które zasilą naszą parafialną wypożyczalnię. Wartość daru – prawie 40.000 zł. Część łóżek przekazujemy Siostrom Albertynkom, Parafii w Jaworzynce i w Czernichowie. Przypominam, że łóżka wypożyczamy bezpłatnie dla chorych z parafii: Leśna, Lipowa, Ostre i Słotwina.

8. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za prace porządkowe w kościele i wokół świątyni, pomalowanie elementów drewnianych oraz dar nowych lekcjonarzy.