OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

04 kwietnia 2021 r.

1. Msze św. będą dziś o godz. 600 – Rezurekcja bez procesji, 730, 930, 1100, 1230 i 1830.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny drugi dzień Świąt. Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę z dodatkową o 1230 ( 730, 930, 1100, 1230 i 1830).

3. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach parafialnych oraz poświęcili czas na wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowania za posługę czytania Pisma Świętego. Podziękowania dla kilku lektorów oraz Wspólnoty Galilea za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bardzo dziękuję Państwu Kastelikom z Rychwałdu (Gospodarstwo Ogrodnicze) za ofiarowanie prawie 200 sadzonek bratków, które Panie z KGW Leśna i Sienna posadziły wzdłuż drogi.

4. Za tydzień – 11 kwietnia – Niedziela Bożego Miłosierdzia – odpust ku czci Bożego Miłosierdzia. Jest to odpust nadany naszej świątyni przez Stolicę Apostolską. Msze św. będą jak w każdą niedzielę z dodatkową mszą św. sumą odpustową o godz. 1500 . Po mszy będzie nabożeństwo Koronki Bożego Miłosierdzia zakończone procesją wokół kościoła. Kazania oraz sumę odprawi ks. Michał Byrtek z Międzybrodzia Bialskiego.

W dzień odpustu RCKiK w Katowicach przeprowadzi Akcję Krwi i rejestrowania się w Banku Dawców Szpiku Kostnego. Włączmy się w te wyjątkowe akcje charytatywne, przez które w dosłowny sposób naśladujmy Chrystusa Miłosiernego. Niech to będzie konkretny czyn miłosierdzia wobec potrzebujących. Akcja będzie trwała od 900 do 1230. Osoby zgłaszające się do akcji muszą mieć przy sobie dowód osobisty, być po lekkim nie tłustym posiłku.

5. Podziękowanie za dar pieniężny dla Florentynki i Wojtusia.

DRODZY PARAFIANIE !

Wielkanoc to czas duchowego pokrzepienia. W tym niełatwym dla nas wszystkich okresie potrzebujemy go wyjątkowo dużo.

Odnajdźmy w sobie radość ze Zmartwychwstania Jezusa i dzielmy się nią tak jak potrafimy najlepiej.

Niech Wielkanocna Dobra Nowina roznieci w nas optymizm i wiarę w lepsze jutro.


                                                                                 Wasi duszpasterze.