OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

17 STYCZNIA 2021 r.

1. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

    • we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara

    • w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki

3. Na prośbę kilku rodzin dziś po Mszach św. o godz. 1100 oraz 1730 będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, zakończona indywidualnym błogosławieństwem rodzin, w ramach błogosławieństwa kolędowego.

4. Bardzo prosimy aby przed przyjściem do kancelarii parafialnej umówić się telefonicznie.

5. W ostatnich dniach docierają do nas informację na temat ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji, które w dniach 29 grudnia 2020r. i 6 stycznia 2021r. nawiedzały ten kraj. W tej nadzwyczajnej sytuacji, odwołując się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, niedziela 24 stycznia 2021r. Będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. Podczas każdej Mszy świętej we wszystkich parafiach diecezji będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.

6. Informuję, że I Komunia św. jest planowana tradycyjnie w II niedzielę maja – 9 maja. Czy odbędzie się w tradycyjnej formie i w tym terminie, czy tak jak w roku ubiegłym – rodzinnie – będzie zależało od sytuacji epidemicznej. W najbliższym czasie przekażemy rodzicom klas III pisemne informacje dotyczące organizacji I Komunii św.