III NIEDZIELA ADWENTU

13 grudnia 2020 r.

1. Zapraszamy do udziału w roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 1730.

2. W piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. W związku z okresem zimowym ale także bardzo małą frekwencją zmieniamy program czuwań. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy na godz. 1700. O godz. 1730 będzie Msza św. roratnia, a po Mszy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3. Do spowiedzi świątecznej zapraszamy codziennie przed wieczornymi Mszami od godz. 1700.

4. W tym roku kolęda – wizyta duszpasterska została odwołana ze względu na pandemię. Chcemy aby błogosławieństwo kolędowe zagościło w Waszych rodzinach. Dlatego od poniedziałku 28 grudnia do 10 stycznia będziemy zapraszać chętne rodziny na wieczorną Mszę św. połączoną z modlitwami rodzinnymi. Wręczymy wówczas specjalnie przygotowany pakiet z kredą i wodą św. oraz modlitwami błogosławieństwa rodziny i domu.

5. Miło poinformować, że nasza Parafia została uhonorowana Ogólnopolskim Medalem Św. Maksymiliana za zasługi na rzecz krwiodawstwa. Otrzymany medal umieścimy w gablocie z wotami.

6. W przedsionku kościoła można nabyć świece CARITASU oraz opłatki.

7. Wchodząc z kościoła bardzo proszę o zabranie kolejnej darmowej gazetki.

8. Zakończyliśmy prace przy wymianie okien i renowacji witraży. Mamy trzy nowe okna, z potrójnymi szybami + witraże, stolarka z profili aluminiowych, ocieplanych. Całkowity koszt 3 okien wyniósł 88.100 zł. Na ten cel przesunęliśmy wszelkie środki (w tym te składane na ogrzewanie). Do zapłaty zostało jeszcze 6.500 zł. Co do pozostałych 3 okien, to decyzję o ich remoncie podejmiemy na wiosnę i będzie to uzależnione od możliwości finansowych. Firmy już zapowiedziały podwyżkę cen o ok. 10%. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.