OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

04 października 2020 r.

1. Dziękując za wspólną modlitwę podczas odpustu ku czci św. Michała Archanioła serdecznie zapraszamy do udziału w odpuście ku czci św. Jadwigi Śląskiej – Patronki wsi Sienna, który będziemy przeżywać za tydzień w niedzielę. Kazania i sumę o godz. 1100 odprawi ks. Tomasz Chamera z Gilowic. Do udziału w modlitwie zapraszamy Poczty Sztandarowe, Panie z KGW, Radę Parafialną, Służbę Liturgiczną i Kościelną, Dzieci Maryi, dziewczynki do sypania kwiatów. O godz. 1030 z Placu 400-lecia Wsi Sienna spod Figury Św. Jadwigi Śląskiej wyruszy procesja mieszkańców Siennej do kościoła (prośba od Rady Sołeckiej Siennej o przemarsz w maseczkach na twarzach).

2. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

  • w poniedziałek – wspomnienie Świętej Siostry Faustyny

  • w środę – wspomnienie NMP Różańcowej

3. Przypominamy, że wieczorne Msze św. są odprawiane o godz. 1730. Na modlitwę różańcową zapraszamy codziennie na godz. 1645. Do spowiedzi w tym tygodniu zapraszamy od godz. 1630. Nie będzie możliwości spowiedzi podczas nabożeństw różańcowych. Można też poprosić o spowiedź po Mszy św. Nieczynna jest również kancelaria.

4. W związku z sytuacją epidemiologiczną w szkole w Siennej i objęciem kwarantanną części nauczycieli – w tym księdza proboszcza, części uczniów i ich rodziny, w tym tygodniu zostają odwołane wszystkie spotkania grup parafialnych, nie odbędzie się spotkanie dla klas III przygotowujących się do I Komunii św., oraz klas II, które miały otrzymać różańce. Spotkania odbędą się w późniejszym terminie.

W przyszłą niedzielę nie odbędzie się również rocznica I Komunii św. w związku z objęciem kwarantanną całą klasę V przeżywającą rocznice Komunii św.. Kolejny termin zostanie ustalony z rodzicami.

5. W przyszłą niedzielę w całym kościele będzie obchodzony Dzień Papieski. Przed kościołem wolontariusze przeprowadzą zbiórkę pieniężną na stypendia dla dzieci i młodzieży uzdolnionej.

6. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe prosimy wypisywać na specjalnie wydrukowanych kartkach, które można zabrać spod chóru. Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie zmarłych, najlepiej drukowanymi literami.

7. W zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze i misyjne.