OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2020 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

    • we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

2. Dziś w godz. od 9.00 do 13.00 RCKiK z Katowic na parkingu naszego kościoła prowadzi akcję oddawania krwi i zapisów do banku szpiku kostnego. Niech to będzie nasz gest solidarności z poszkodowanymi dziećmi z Żabnicy. Zachęcam do podzielnia się tym bezcennym darem jakim jest krew, której ostatnio brakuje w bankach krwi.

3. Od jutra (poniedziałku) msze św. w dni powszednie będą rano o godz. 630, a msze wieczorne codziennie o 1830.

4. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o dary Ducha Świętego dla uczniów i pracowników oświaty będzie o godz. 800. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek od godz. 1700.

5. We czwartek na wieczorną mszę św., adorację i zmianę różańcową zapraszamy Róże Różańcowe i Apostolstwo Dobrej Śmierci. Spotkanie Róż będzie również w niedzielę po porannej mszy św.

6. W I piątek miesiąca spowiedź będzie od godz. 1730. Na wieczornej mszy św. będziemy się modlić w intencji dusz wypominanych.

7. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę w godz. od 800 do 1100. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

8. W niedzielę 13 września na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się I Komunia Św. dla uczniów, którzy nie przystąpili do Komunii rodzinnej. Będzie to 4 dzieci. Do udziału w tej Mszy św. komunijnej zapraszamy wszystkie dzieci klas IV, którzy już przystąpili do I Komunii Św. aby wspólnie raz jeszcze przeżyć spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.

9. W czwartek zakupiliśmy 4 łóżka rehabilitacyjne, które przekazaliśmy 4 najbardziej poszkodowanym dzieciom z Małego Haśnika z Żabnicy. Te dzieci wymagają bardzo długiego procesu leczenia i rehabilitacji. Wszyscy oni mają złamane kręgosłupy. Chcemy w ten sposób wspomóc w trudnym czasie zdrowienia.