OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

14 czerwca 2020 r.

1. Na nabożeństwa ku czci Bożego Serca zapraszamy codziennie na godz. 1800.

2. Bóg zapłać za świadectwo wiary w uroczystość Bożego Ciała poprzez udział w procesji. Bardzo dziękuję Dzieciom Maryi oraz Wspólnocie Galilea za wykonanie ołtarzy. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała, codziennie na zakończenie nabożeństw do Serca Jezusowego odbywają się procesje eucharystyczne. W czwartek na zakończenie oktawy zapraszamy rodziców z dziećmi na specjalne błogosławieństwo.

3. W piątek – 19 czerwca – comiesięczny dzień modlitw do Bożego Miłosierdzia. Modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 1530 zapraszamy na drogę krzyżową i adorację Krzyża Świętego połączone z błogosławieństwem relikwiami św. Antoniego. O godz. 1615 rozpocznie się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe, a o 1800 nabożeństwo czerwcowe. O godz. 1830 będzie Msze św. Na godz. 2100 zapraszamy ze świecami pod Grotę MB na Apel Jasnogórski. Kandydatów do bierzmowanie z klas VIII zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej.

4. Kalendarz liturgiczny:

    • w środę – wspomnienie św. Brata Alberta

    • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

    • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

5. W przyszłą niedzielę – 21 czerwca Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przeprowadzi akcję poboru krwi oraz zapisy do Banku Szpiku Kostnego. Akcja będzie od 900 do 1300. Krew mogą oddawać osoby w wieku 18 – 65 lat, zdrowe, będące po nietłustym posiłku oraz mocno nawodnione.

6. W najbliższy wtorek w Morogoro w Tanzanii odbędzie się wmurowanie tablicy pamiątkowej ku czci naszego Rodaka śp. ks. Andrzeja Urbańskego, twórcy i budowniczego największego uniwersytetu w tym kraju. Tablicę ufundowali przyjaciele śp. ks. Andrzeja. Z tej racji o 630 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Andrzeja. Serdecznie zapraszamy.

7. Jak już informowałem w naszej parafii odbędzie się „Bieg po nowe życie” propagujący transplantacje. Odbędzie się on na Placu Jana Pawła II w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. W biegu weźmie udział 10 osób, ale zapraszamy do wspierania biegnących poprzez Waszą obecność i doping.