OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

07 czerwca 2020 r.

1. Na nabożeństwa ku czci Bożego Serca zapraszamy codziennie na godz. 1800.

2. Kalendarz liturgiczny:

    • w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

    • w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

    • w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy

3. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą o godz. 730, 930 z procesją, po zakończonej procesji Msza św. z udzieleniem rodzinnej I Komunii św. oraz o 1830. W związku z obostrzeniami sanitarnymi w tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się na placu kościelnym. Udamy się do 4 symbolicznych miejsc jako ołtarzy – do Groty MB, przed kapliczkę Chrystusa Frasobliwego, pod mozaikę św. Krzysztofa oraz pod Krzyż misyjny. Procesja odbędzie się bez niesienia sztandarów i feretronów. Zapraszamy Panie z KGW oraz Strażaków z OSP w strojach i mundurach. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatów. Bardzo prosimy o udekorowanie okien emblematami i obrazami religijnymi, które prosimy pozostawić na czas trwania oktawy Bożego Ciała. Przez cały tydzień na zakończenie nabożeństwach czerwcowych będą procesje wokół kościoła w ramach oktawy.

4. Spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała będzie w środę od godz. 1730.

5. Informuję, że I Komunia św. dla wszystkich uczniów klas III jest planowana na drugą niedzielę września – 13 września na Mszy św. o godz. 1100. Rodzinne Komunie św. odbędą się według zaplanowanych przez rodziców terminach.