OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24 maja 2020 r.

1. W naszym kościele aż do odwołania może uczestniczyć w nabożeństwie do 65 osób. Można też gromadzić się wokół kościoła. Proszę pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa. Przed wejściem do świątyni należy zdezynfekować ręce. Proszę też o zachowanie odpowiednich odległości. Przez okres ograniczeń w naszym kościele jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 1015.

2. Na nabożeństwa majowe połączone z modlitwą Papieża Franciszka, różańcem i śpiewem suplikacji zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św. Przypominam, że wieczorne Msze św. są o godz. 1830. Jeszcze dziś i jutro zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w akcji „Laurka dla Matki Bożej. We wtorek – w Dzień Matki – zapraszamy dzieci wraz z mamusiami na Msze św. wieczorną i nabożeństwo majowe w ich intencji. Wtedy zostaną odczytane laurki. Będzie niespodzianka.

3. Kalendarz liturgiczny:

    • we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza

    • w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

    • w sobotę – wspomnienie św. Jana Sarkandra

4. Przypominam, że I Komunia św. dla dzieci klas III nie została odwołana! Zmienia się termin – nowa data będzie ustalona z rodzicami po powrocie dzieci do szkół. Kilku rodziców poprosiło o możliwość zorganizowania Komunii św. w ramach rodziny (tzw. Komunia indywidualna, rodzinna). Odbędą się one w różnych terminach, na dodatkowych Mszach św.

5. Informuję, że akcja poboru krwi i zapisów do Banku Szpiku Kostnego przy naszej parafii będzie w niedzielę – 21 czerwca.

6. Bardzo dziękuję Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Leśnej i z Siennej za posprzątanie, plewienie i sadzenie kwiatów na Placu Jana Pawła II przed Jubileuszem 100 urodzin Papieża. Dziękuję Państwu Kastelik – Gospodarstwu Ogrodniczemu z Rychwałdu za bezpłatne przekazanie sadzonek kwiatów na obsadzenie kwietnika wzdłuż drogi.

7. Podziękowanie kieruję także do Parafianina Pana Mariana, za bezinteresowne odnowienie figury Matki Bożej z kapliczki przy wejściu głównym.

8. W minionym tygodniu zostały odnowione przedsionki – główny i boczny. Został usunięty grzyb, pomalowane ściany.

9. W przyszłą niedzielę – ostatnią miesiąca taca będzie z przeznaczeniem na utrzymanie i remonty naszego kościoła.