XXXII Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 listopada 2019 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina

  • we wtorek – wspomnienie św. Jozafata

  • w środę – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

  • w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

2. Jutro11 listopada – Święto Niepodległości. Zapraszamy na wieczorną mszę św. w intencji Ojczyzny. Po mszy św. przy obelisku upamiętniającym pomordowanych w czasie II Wojny Światowej zapalimy znicze i odmówimy modlitwy. Przeżyjmy ten dzień w modlitewnej zadumie, a zewnętrznym przejawem naszego patriotyzmu niech będą wywieszone biało-czerwone flagi.

3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Czuwanie przy relikwiach Świętej Faustyny i Świętego Andrzeja, rozpoczniemy w godzinę śmierci Chrystusa o 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zgodnie z objawioną przez Chrystusa prośbą i zapisaną przez św. Faustynę w „Dzienniczku” czuwanie będziemy kontynuować modlitwą Drogi Krzyżowej i adoracją Krzyża, które rozpoczniemy o godz. 1530. Na godz. 1615 zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 1645 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe za zmarłych (na to czuwanie szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe). Na godz. 1730 zapraszamy na Msze św.

4. W przyszłą niedzielę – 17 listopada Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na ogrzewanie kościoła i salek w sezonie zimowym. Na ten cel wydajemy w ciągu sezonu grzewczego ok. 17.000 zł. Osoby, które będą chciały dokonać odpisu od podatku złożonej ofiary proszone są o wcześniejsze wypełnienie bankowego przekazu i pozostawienie u Panów z Rady. Taki przekaz można wydrukować ze strony internetowej parafii.