UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA

24 listopada 2019 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata. Ta niedziela kończy rok liturgiczny. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent – święty czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i na Święta Bożego Narodzenia.

2. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

• w sobotę – święto Św. Andrzeja

3. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 14 grudnia w od godz. 800 do 1200. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

4. W przedsionku kościoła są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Minimalna cena sugerowana przez CARITAS to 6 zł. Świece są w dwóch kolorach – białe i czerwone. Nasza parafia dochód ze sprzedaży przeznacza na Świąteczną pomoc dzieciom w Aleppo.

5. Dzisiaj święcimy opłatki. Od jutra Pan Kościelny i Pan Organista rozniosą je do Waszych domów. Pan Kościelny rozpocznie od kościoła w kierunku Leśnej górnej, Pan Organista od kościoła w kierunku Leśnej dolnej.

6. Rada Parafialna i Ekonomiczna składa podziękowanie za ofiary złożony na ogrzewanie w sezonie zimowym. Do księgi oraz na konto parafii 299 osób wpłacono na ten cel kwotę: 22.870 zł.