I NIEDZIELA ADWENTU

01 grudnia 2019 r.

1. Rozpoczynamy okres radosnego i modlitewnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Do Świąt Bożego Narodzenia będziemy przygotowywać się przez uczestnictwo w roratach odprawianych w dni powszednie o godz. 1730. Patronem tegorocznych rorat będzie Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Dzieci zapraszamy na roraty z lampionami. W dni powszednie dzieci będą otrzymywały naklejki.

Zachęcamy i dzieci, i dorosłych do bezpiecznego poruszania się po drodze i przychodzenia na roraty w kamizelkach odblaskowych.

2. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

• we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

• w środę – wspomnienie św. Barbary

• w piątek – wspomnienie św. Mikołaja

• w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego

• w przyszłą niedzielę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

3. W czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy Róże Różańcowe.

4. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi dzieci i kandydatów do bierzmowania od godz. 1630. Na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić za dusze wypominane.

5. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 14 grudnia w od godz. 800 do 1200. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę na msze św. na godz. 1100 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. na obrzęd poświęcenia medalików.

7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych będzie w czwartek – 12 grudnia po mszy św. wieczornej w salce pod kościołem.

8. W zakrystii i u Pana Organisty na chórze są do nabycia opłatki.

9. W przedsionku kościoła są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

10. Za tydzień włączymy się w ogólnopolską akcję pomocy dla kościoła na wschodzie, poprzez dowolne ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.