Niedziela Chrztu Pańskiego

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13 STYCZNIA 2019 r.

1. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

  • w czwartek – wspomnienie św. Antoniego

  • w sobotę – wspomnienie św. Józefa Pelczara

2. W piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Czuwanie przy relikwiach Świętej Faustyny i bł. Wincentego Lewoniuka (męczennika z Pratulina) rozpoczniemy w godzinę śmierci Chrystusa – o godz. 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zgodnie z objawioną przez Chrystusa prośbą, a zapisaną w „Dzienniczku” przez św. Faustynę, czuwanie w godzinie śmierci naszego Zbawiciela będziemy kontynuować modlitwą Drogi Krzyżowej i adoracją Krzyża, które rozpoczniemy o godz. 1530. Na godz. 1615 zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu, a na 1645 na modlitwę różańcową (na to czuwanie szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe). O godz. 1730 odprawiana będzie Msza św.

3. Osoby, które przy wpłatach ofiar do księgi Rady Parafialnej oddawali bankowe dowody wpłat proszeni są o ich odebranie z zakrystii, celem dokonania rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

4. Zapraszamy na dzisiejszy koncert charytatywny, który będzie po mszy św. o godz. 1100. Organiści naszego dekanatu chcą pomóc w zakupie protez nóg dla organisty z Ostrego. Ten cel można wesprzeć składając do skarbony w przedsionku kościoła dowolne ofiary.

5. Przypominam o trwającej akcji wsparcia dla poszkodowanych przez wojnę dzieci w Syrii. Pomagamy dzieciom w Aleppo, które otrzymują pomoc przy klasztorze OO Franciszkanów. Dowolne ofiary można składać do skarbonek pod chórem. W ciągu 5 miesięcy przekazaliśmy już kwotę 3200 USD.