I Niedziela Adwentu

I NIEDZIELA ADWENTU

02 grudnia 2018 r.

1. Rozpoczynamy okres radosnego i modlitewnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Do Świąt Bożego Narodzenia będziemy przygotowywać się przez uczestnictwo w roratach odprawianych w dni powszednie o godz. 1730. Dzieci zapraszamy na roraty z lampionami. W dni powszednie dzieci będą otrzymywały specjalne naklejki związanie z Duchem Świętym.

Zachęcamy i dzieci, i dorosłych do bezpiecznego poruszania się po drodze i przychodzenia na roraty w kamizelkach odblaskowych.

2. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

• we wtorek – wspomnienie św. Barbary

• w czwartek – wspomnienie św. Mikołaja

• w piątek – wspomnienie św. Ambrożego

• w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

3. W czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy Róże Różańcowe.

4. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi dzieci i kandydatów do bierzmowania od godz. 1630. Na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić za dusze wypominane.

5. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 15 grudnia w od godz. 800 do 1200. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę na msze św. na godz. 1100 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. na obrzęd poświęcenia medalików.

7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych będzie w środę – 12 grudnia po mszy św. wieczornej w salce pod kościołem.

8. W zakrystii są do nabycia opłatki.

9. W przedsionku kościoła są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na wsparcie wakacyjne dla dzieci. Sugerowana cena to 6 złotych.

10. Za tydzień włączymy się w ogólnopolską akcję pomocy dla kościoła na wschodzie, poprzez dowolne ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

11. Składam serdeczne podziękowania współorganizatorom wczorajszej uroczystości ku czci św. Mikołaja. Strażakom z OSP Leśna, Strażakom z Siennej, Radzie Sołeckiej z Siennej, Radzie Sołeckiej z Leśnej. Paniom z KGW z Leśnej i Siennej. Panom Mikołajom i dzieciom – pomocnikom Mikołajów za poświęcenie swojego czasu i włączenie się do wspólnej zabawy. Panu Organiście za nagłośnienie. Podziękowania dla dwóch sponsorów oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji imprezy, za bezinteresowną pracę i zaangażowanie. Wszystkim za liczny udział.