XXXII Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 listopada 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata

  • we wtorek – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

  • w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

2. Zapraszamy na wieczorną mszę św., po której tak jak w latach poprzednich wspólnie przeżyjemy wieczór pieśni patriotycznych, który poprowadzi Zespół DUKAT. Po wspólnym śpiewie w udamy się przed obelisk upamiętniający pomordowanych w czasie II Wojny Światowej gdzie złożymy wieńce i zapalimy znicze.

3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Czuwanie przy relikwiach Świętej Faustyny i bł. Karoliny Kózkównej rozpoczniemy w godzinę śmierci Chrystusa o 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zgodnie z objawioną przez Chrystusa prośbą i zapisaną przez św. Faustynę w „Dzienniczku” czuwanie będziemy kontynuować modlitwą Drogi Krzyżowej i adoracją Krzyża, które rozpoczniemy o godz. 1530. Na godz. 1615 zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 1645 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe za zmarłych (na to czuwanie szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe). Na godz. 1730 zapraszamy na Msze św.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościli kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie w ramach tzw. „dnia powołań”. Na msze św. o godz. 930 zapraszamy kandydatów do bierzmowania (po mszy będzie dla nich spotkanie w salkach). Dla ministrantów i lektorów będzie spotkanie po mszy św. o godz. 1100.

5. W przyszłą niedzielę – 18 listopada Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na ogrzewanie kościoła i salek w sezonie zimowym. Na ten cel wydajemy w ciągu sezonu grzewczego ok. 17.000 zł. Osoby, które będą chciały dokonać odpisu od podatku złożonej ofiary proszone są o wcześniejsze wypełnienie bankowego przekazu i pozostawienie u Panów z Rady. Taki przekaz można wydrukować ze strony internetowej parafii.

6. Tegoroczny korowód na cześć św. Mikołaja będzie w sobotę 1 grudnia. Rozpocznie się on o godz. 1600 zabawą andrzejkową. Około godz. 1645 powitamy Św. Mikołaja, czemu będą towarzyszyć efekty świetlne i świecące balony. Św. Mikołaj przybędzie w towarzystwie sympatycznych zwierzątek – alpaków. A Święty Mikołaj przybędzie z Parku Rozrywki RABKOLAND, gdzie pracuje jako animator zabaw. Po zakończeniu programu przed kościołem, św. Mikołaj uda się do domów. Św. Mikołaj wraz z Asystą wejdzie do tych domów, przed którymi będą czekać gospodarze!!! Zapraszamy do wzięcia udziału w tej zabawie całe rodziny, które prosimy o przebranie się w anielskie stroje – UWAGA KONKURS ! Wśród rodzin, które najliczniej przebiorą się w stroje anielskie zostaną rozlosowane bony zakupowe na Święta Bożego Narodzenia. Bardzo proszę Panów – pomocników Św. Mikołaja o potwierdzenie chęci pomocy i udziału w zabawie. Św. Mikołaj liczy na pomoc sponsorów.