XXV Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23 września 2018 r.

1. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi i zapisu do banku szpiku kostnego. Nie bądźmy obojętni na apele szpitali, w których brakuje tak bardzo potrzebnej krwi. Okażmy solidarność z chorymi i pomóżmy im naszą krwią czy chęcią oddania szpiku kostnego. Mamy okazje do zrealizowania przykazania miłości w naszym życiu. Małą kroplą krwi możemy dać bardzo wiele – i radości, szczęścia, uśmiechu a przede wszystkim zdrowia, a nawet życia. Akcja będzie trwała od godz. 900 do godz. 1300. Osoba oddająca krew musi mieć przy sobie dowód osobisty, być po lekkim nietłustym posiłku.

2. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Kazania i sumę odpustową odprawi ks. Wojciech Pal z Parafii w Bielsku-Białej Komorowicach. Do wspólnej modlitwy na sumie o godz. 1100 zapraszamy wszystkich parafian – szczególnie Panie z KGW, Strażaków, poczty sztandarowe, Radę Parafialną, dziewczynki do sypania kwiatów, służbę liturgiczną i wszystkie grupy parafialne. Prosimy przygotować sztandary i feretrony. Spowiedź przed uroczystością odpustową będzie w sobotę w trakcie adoracji.

3. Co roku w rocznicę konsekracji kościoła odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele odbędzie się ona w najbliższą sobotę. Rozpocznie się o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 1530 do 1600 do adoracji zapraszamy mieszkańców Leśnej górnej, od godz. 1600 do 1630 – mieszkańców Siennej, od godz. 1630 do 1700 mieszkańców Leśnej dolnej, od godz. 1700 do 1730 mieszkańców Twardorzeczki, od godz. 1730 do 1800 wszystkie grupy parafialne. Na godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszego Patrona Św. Michała Archanioła. Adorację zakończymy przed wieczorną Mszą św. o godz. 1830. Program czuwań jest na plakatach.

4. Zapraszam chętne osoby do porządków i plewienia wokół kościoła przed odpustem – w czwartek od godz. 1630.

5. Rodziców dzieci klas III (pierwszo-komunijnych) zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek 27 września na msze św. wieczorną a następnie na spotkanie organizacyjne.

6. W przyszłą niedzielę – ostatnią miesiąca taca będzie na koszty sprzątania kościoła, środki czystości i kwiaty.

7. Przypominam o naszej parafialnej akcji wspierania dzieci z Aleppo poszkodowanych przez działania wojenne. Dowolne ofiary można składać do puszek pod chórem.