XXIV Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 września 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

    • we wtorek – święto św. Stanisława Kostki

    • w piątek – święto św. Mateusza

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę wzięli udział w Parafialnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Było ponad 250 uczestników. Dziękujemy Policji, Druhom z OSP Leśna i Sienna za kierowanie ruchem i zabezpieczenie techniczne. Podziękowania dla Rady Parafialnej, AA, OSP Ostre za zabezpieczenie medyczne, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Leśnej i Siennej za przygotowanie ciast oraz obsługę kuchenną. Dziękujemy sponsorom – Aquapark Leśna, Leśna Sala, Market RYŚ z Lipowej, Restauracja ZIELONA z Lipowej, Piekarnia Dziedzic z Leśnej, Firma NET VIL, Skład Budowlany WOJ BUD z Leśnej, Kwiaciarnia LILIA z Lipowej i Leśnej. Wszystkim, którzy chętnie i bezinteresownie włączyli do zorganizowania i przeprowadzenia rajdu.

3. Dziś przy wyjściu z kościoła można wesprzeć działalność Diecezjalnego Radia Anioł Beskidów składając dowolne ofiary do puszek.

4. W piątek – 21 września – comiesięczny dzień modlitw do Bożego Miłosierdzia. Modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 1530 zapraszamy na drogę krzyżową i adorację Krzyża Świętego połączone z błogosławieństwem relikwiami św. Charbela. O godz. 1615 rozpocznie się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 1745 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Msze św. odprawimy o godz. 1830, a zakończy się ona nabożeństwem wstawienniczym przy relikwiach. Prosimy o składanie intencji kierowanych za przyczyną św. Faustyny i św. Charbela do Bożego Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona kolejna akcja oddawania krwi i szpiku kostnego. Włączmy się w tę piękną akcję charytatywną, poprzez którą realizujemy przykazanie miłości. Małą kroplą krwi możemy dać tak wiele – radości, szczęścia, uśmiechu a przede wszystkim zdrowia, a nawet życia. Akcja będzie trwała od godz. 900 do godz. 1300. Osoba oddająca krew musi mieć przy sobie dowód osobisty, być po lekkim nietłustym posiłku. Akcji będzie towarzyszyła TVP.

6. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Jubileusz XX-lecia Dzieci Maryi w naszej parafii. Będą nam towarzyszyć klerycy ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie. Po mszy św. o godz. 1100 odbędzie się krótki koncert piosenki religijnej – serdecznie zapraszamy.