XXIII Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09 wrzesień 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

    • w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma

    • w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

    • w sobotę – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

2. Zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany wspólnie przez Radę Parafialną, OSP Leśna, OSP Sienna, KGW Leśna, KGW Sienna, Sołectwo Leśna i Sołectwo Sienna. Rozpoczęcie rajdu o godz. 1400 na parkingu przy kościele. Trasa: ul. Św. Michała Archanioła, ul. Borówkowa, (Lipowa) ul. Wielidroga, ul. Wiejska, ul. Doliny Zimnika, ul. Jaski, (Ostre) ul. Mostowa, ul. Miodunki gdzie będzie postój ze wspólnym grilowaniem, konkursami i zabawami rodzinnymi. Droga powrotna: ul. Jaski, ul. Słoneczna, ul. Kryształowa, (Twardorzeczka) ul. Szafirowa, (Leśna) ul. Wiązowa, ul. Św. Michała Archanioła.

Dzieci mogą wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką rodziców. Wszystkich obowiązuje kamizelka odblaskowa. Ruch będzie zabezpieczała Policja wraz ze Strażakami z OSP Leśna i OSP Sienna. Zabezpieczenie medyczne zapewni OSP Leśna. Zabezpieczenie techniczne zapewni OSP Sienna.

3. W piątek – w Święto Podwyższenia Krzyża Św. zapraszamy na Matyskę na drogę krzyżową i Msze św. w intencji o wierność w życiu małżeńskim i kapłańskim. Rozpoczęcie o godz. 1500.

4. W tym tygodniu będą spotkania: Galilea w poniedziałek o godz. 1900, Schola w czwartek o godz. 1730, Oaza młodzieżowa w piątek o godz. 1900, Oaza Rodzin w przyszłą niedzielę o godz. 1930, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 900.

5. Informuję, że kolejna akcja oddawania krwi i rejestru do Banku Szpiku Kostnego przy naszej parafii będzie w niedzielę – 23 września.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Diecezjalnego Radia Anioł Beskidów.

7. Przypominam o trwającej akcji wsparcia dla poszkodowanych przez wojnę w Syrii. Pomagamy dzieciom w Aleppo, które otrzymują pomoc przy klasztorze OO Franciszkanów. Dowolne ofiary można składać do skarbonek pod chórem.

8. Gorąca prośba do przywożących odzież do kontenerów PCK. Bardzo prosimy o nie przywożenie śmieci !!! Odzież proszę wkładać do kontenerów a nie obok nich. W okolicy pozostały tylko trzy kontenery przy naszym kościele, które nie są w stanie obsłużyć zwożących odzież. Dlatego jest prośba o zawożenie worków do innych kontenerów i nie pozostawianie worków obok kontenerów.

9. Z inicjatywy parafianina w przedsionku kościoła można nabyć książki o Św. Andrzeju Boboli – Patronie Polski.