XXII Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 września 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

    • w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

    • w piątek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego

    • w sobotę – święto Narodzenia NMP

2. Od jutra msze św. w dni powszednie będą: rano o godz. 630 i codziennie wieczorem o 1830.

3. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o dary Ducha Świętego dla uczniów i pracowników oświaty będzie o godz. 800. Uczniowie Gimnazjum zostaną przewiezieni do szkoły autobusem, który będzie podstawiony pod kościół po Mszy św. Rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach podstawowych po Mszy św. a w Gimnazjum o godz. 930.

4. Wspólnota Galilea zaprasza w poniedziałek na wieczorną mszę św. i uwielbienie.

5. W czwartek na wieczorną Mszę św., adorację i zmiankę różańcową zapraszamy Róże Różańcowe i Apostolstwo Dobrej Śmierci.

6. W piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź będzie od godz. 1730. Na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić w intencji dusz wypominanych.

7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 1100 zapraszamy dzieci klas I z rodzicami na obrzęd poświęcenia przyborów szkolnych.

8. W tym tygodniu będą spotkania: Anonimowi Alkoholicy w czwartek o godz. 1800, kandydaci na ministrantów w poniedziałek o godz. 1700, ministranci i lektorzy w poniedziałek po wieczornej mszy św., Dzieci Maryi w czwartek o godz. 1700.

9. Przypominamy, że w naszym kościele spowiedź odbywa się przed mszami św. Bardzo prosimy aby nie odkładać przystępowania do konfesjonału na ostatnie chwile przed rozpoczęciem mszy.

10. Kancelaria parafialna jest czynna tylko w dni powszednie po mszach św. Sprawy przedmałżeńskie prosimy załatwiać w II lub IV piątki miesiąca lub po ustaleniu terminu.

11. Za tydzień w niedzielę – 9 września – zapraszamy na coroczny Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany wspólnie przez Radę Parafialną, OSP Leśna, OSP Sienna, KGW Leśna, KGW Sienna, Sołectwo Leśna i Sołectwo Sienna. Rozpoczęcie rajdu o godz. 1400 na parkingu przy kościele. Trasa: → ul. Św. Michała Archanioła, ul. Borówkowa, (Lipowa) ul. Wielidroga, ul. Wiejska, ul. Doliny Zimnika, ul. Jaski, (Ostre) ul. Mostowa, ul. Miodunki gdzie będzie postój z wspólnym grilowaniem, konkursami i zabawami rodzinnymi. Droga powrotna: ul. Jaski, ul. Słoneczna, ul. Kryształowa, (Twardorzeczka) ul. Szafirowa, (Leśna) ul. Wiązowa, ul. Św. Michała Archanioła. UWAGA ! W rajdzie mogą brać udziału tylko rowery!

Dzieci mogą wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką rodziców. Wszystkich obowiązuje kamizelka odblaskowa. Ruch będzie zabezpieczała Policja wraz ze Strażakami z OSP Leśna i OSP Sienna. Zabezpieczenie medyczne zapewni OSP Leśna. Zabezpieczenie techniczne zapewni OSP Sienna.