XIX Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12 sierpnia 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

    • we wtorek – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego

    • w piątek – wspomnienie św. Jacka

2. W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to dzień z obowiązkiem uczestniczenia we mszy św., które będą tak jak w niedzielę – 730, 930, 1100 i 1830. Na mszach św. poświęcimy zioła i wianki. Na mszy św. o godz. 1100 przeżyjemy dziękczynienie za tegoroczne plony. Na dożynki zapraszają Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Leśnej. Po mszy św. dożynkowej Panie z KGW zapraszają na poczęstunek – ciasta, wiejski chleb ze smalcem, swojskie kiszone ogórki.

3. W piątek – 17 sierpnia – comiesięczny dzień modlitw do Bożego Miłosierdzia. Czuwanie przy relikwiach św. Faustyny rozpocznie się o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 1530 zapraszamy na drogę krzyżową i adorację Krzyża Świętego połączone z błogosławieństwem relikwiami św. Jacka. Następnie rozpocznie się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1745 będzie się nabożeństwo różańcowe. Na godz. 1830 zapraszamy na Msze św., która zakończy się nabożeństwem wstawienniczym przy relikwiach. W intencjach, które zostaną przez was złożone, będzie odprawione nabożeństwo o godz. 1500 i Msza św. Na godz. 2100 przyjdźmy ze świecami przed grotę Matki Bożej na Apel Jasnogórski.