X Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

10 czerwca 2018 r.

1. Na nabożeństwa ku czci Bożego Serca zapraszamy codziennie na godz. 1800.

2. Bóg zapłać za liczy udział w procesjach Oktawy Bożego Ciała. Szczególne podziękowania dla dziewczynek sypiących kwiaty i ich opiekunek, Pań z KGW, Panom i Paniom noszącym baldachim, ministrantom i lektorom, służbie kościelnej.

3. W piątek – 15 czerwca – comiesięczny dzień modlitw do Bożego Miłosierdzia. Modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 1530 zapraszamy na drogę krzyżową i adorację Krzyża Świętego połączone z błogosławieństwem relikwiami św. Antoniego. O godz. 1615 rozpocznie się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1730 odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe, a o 1800 nabożeństwo czerwcowe. O godz. 1830 będzie Msze św. Na godz. 2100 zapraszamy ze świecami pod Grotę MB na Apel Jasnogórski.

4. Przypominamy o akcji Caritas Polska – „Rodzina Rodzinie” polegającej na wsparciu rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Intencją tej akcji jest aby każda parafia w Polsce pomogła jednej rodzinie w Syrii. Każdy może się włączyć do tej akcji poprzez dowolne ofiary składane do skarbonek pod chórem.

5. Kalendarz liturgiczny:

    • w poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby

    • w środę – wspomnie św. Antoniego z Padwy

    • w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala

6. W dniach 15 – 17 czerwca w Rabce odbędą się Międzynarodowe obchody Jubileuszu 50-lecia Orderu Uśmiechu. Decyzją Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu zakończenie Jubileuszu będzie miało w naszej Parafii. Za tydzień w niedzielę po wieczornej Mszy św. ok. godz. 1915 na murze przy kościele zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa ku czci Świętych Kawalerów Orderu Uśmiechu – Św. Jana Pawła II i Św. Matki Teresy z Kalkuty – Patronów Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Odsłonięcia dokona Kanclerz MKOU Pan Minister Marek Michalak oraz Przewodnicząca Międzynarodowego Stowarzyszenia Korczakowskiego Pani Batia Gilad z Izraela. Będą też Kawalerowie Orderu Uśmiechu ze Śląska. Serdecznie zapraszamy na tę krótką uroczystość – poczty sztandarowe szkół, Straży Pożarnych, Panie z KGW w strojach, uczniów i nauczycieli naszych szkół, wszystkich parafian.