Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

27 maja 2018 r.

1. Na kończące się nabożeństwa majowe zapraszamy na godz. 1800. Od piątku zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Bożego Serca. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 1800.

2. Kalendarz liturgiczny:

  • we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

  • w środę – wspomnienie św. Jana Sarkandra

  • w piątek – wspomnienie św. Justyna

3. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą o godz. 730, 930 z procesją, po zakończonej procesji msza św. bez kazania i 1830. Procesja Bożego Ciała uda się następującą trasą: ul. Łączna – pierwszy ołtarz przygotowany przez Dzieci Maryi przy figurce Matki Bożej na Miziowym, drugi przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Siennej przy lipie z kapliczką u Państwa Mydlarz, dalej ul. Daliowa – tu prosimy o przygotowanie trzeciego ołtarza przez mieszkańców ul. Daliowej oraz sąsiadów z ul. Łącznej. Następnie wyjdziemy przy zakładzie fryzjerskim przy ul. Św. Michała – tu prosimy o przygotowanie ołtarza przez Strażaków z OSP Leśna. Od czwartku przez cały tydzień po nabożeństwach będą procesje wokół kościoła w ramach oktawy. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych, feretronów. Dzieci I komunijne i z klas III prosimy o przyjście w strojach komunijnych. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek będzie w środę o godz. 1730

4. W piątek z racji pierwszego piątku spowiedź będzie od godz. 1700.

5. W sobotę udamy się z posługą sakramentalną do chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Spotkanie Róż Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej.

7. W przyszłą niedzielę dowolnymi ofiarami do puszek przed kościołem będzie można wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.