NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

13 maja 2018 r.

1. Na Mszy św. o godz. 1100, 48 uczniów klas III przeżywać będzie I Komunię św. O godz. 1700 dla dzieci i ich rodziców zostanie odprawione nabożeństwo majowe połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą przeżywać Biały Tydzień uczestnicząc codziennie w nabożeństwie majowym i wieczornej Mszy św.

2. Kalendarz liturgiczny:

    • w poniedziałek – święto św. Macieja

    • w środę – święto św. Andrzeja Boboli

3. W piątek – 18 majacomiesięczny dzień modlitw do Bożego Miłosierdzia. Czuwanie przy relikwiach św. Faustyny i św. Andrzeja Boboli rozpocznie się o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 1530 zapraszamy na drogę krzyżową i adorację Krzyża Świętego połączone z błogosławieństwem relikwiami. Następnie będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 1715 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 1800 będzie majówka a następnie Msza św. O godz. 2100 zgromadzimy się przy grocie Matki Bożej na Apelu Jasnogórskim. Przynieśmy ze sobą świece.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się procesja z obrzędem poświęcenia pól. Rozpoczniemy o godz. 1500 poświęceniem połączonym z majówką na Leśnej górnej. O godz. 1530 nabożeństwo odprawimy na Siennej. Na Leśnej dolnej będziemy się modlić o godz. 1600 i o 1630 na Twardorzeczce. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy uprawnianych polach. Na nabożeństwo przynieśmy książeczki.