V Niedziela Wielkanocna

Kategorie: Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

29 kwietnia 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

  • we wtorek – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika

  • w środę – wspomnienie św. Atanazego

  • w czwartek – uroczystość NMP Królowej Polski.

  • w piątek – wspomnienie św. Floriana

2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa będziemy odprawiać o godz. 1800, a po nich Msze św. Zachęcamy do wspólnych, sąsiedzkich majówek przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach będą otrzymywały obrazki, z których utworzą medalion z Matką Bożą.

3. W czwartek – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę. Jest to święto z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. Na Mszy o godz. 1100 dzieci klas IV przeżyją rocznicę I Komunii św. Dla dzieci klas IV i ich rodziców spowiedź będzie w środę od godz. 1700. Próba przed rocznicą będzie w środę o 1630.

4. W I piątek miesiąca do spowiedzi zapraszamy od godz. 1700.

5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę w godz. od 800 do 1100. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

6. Przypominamy, że 2 maja to Święto Polskiej Flagi. Zaprezentujmy nasz patriotyzm przez wywieszenie na domach biało-czerwonej flagi.

7. Przy wyjściu z kościoła proszę zabrać od ministrantów darmową gazetkę.

8. Przypominamy, że dziś po wieczornej mszy św. na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, Ekonomicznej i przedstawicieli organizacji z terenu parafii pragnących włączyć się do uroczystości 65-lecia kapłaństwa ks. Zbigniewa Szychowskiego.